| CityBreak a întrebat:

Port ochelari de la vârsta de 7 ani, (acum am 22) părinții mei au observat ca am dificultăți la citit iar ca ochiul drept tinde sa devieze. Acum am dureri mari, am fost la oftalmolog și mi-a zis ca sufăr de astigmatism și miopie dar nu mi-a zis de strabism. Ieri am fost sa-mi schimb lentilele de la ochelari dar cei de acolo mi-au zis ca problema mea e de fapt interna, ochiul e leneș și văd imaginea dubla și neclara. Toate acestea au fost făcute in Italia. Credeți ca dacă as opta pentru o operație in România, ar fi ceva sigur și de buna calitate? Help ♥️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca la alta Clinica in Italia.

| vmalex21 a răspuns:

Si in Romania sunt medici buni si profesionisti.Pe acelasi principiu dar aplicat invers putem vorbi si despre medici italieni mai putin profesionisti si incompetenti.Cei de la ochelari nu sunt in general medici oftalmologi ci opticieni.

| rozaliac a răspuns:

Iti recomand cu foarte mare incredere Infosan. Sunt un spital de ochi in Bucuresti foarte modern. Am un prieten care a fost operat de strabism acolo si a fost extrem de multumit. Arunca un ochi pe site-ul lor, eventual da un telefon https://infosan.ro/servicii-medicale/operatii/strabism/