| Ka0ru a întrebat:

Pot închide online un cont bancar deschis la Raiffeisen în care nu am băgat bani și pe al cărui card nu l-am activat?

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Trebuie sa mergi personal la o sucursala sau agentie (unde ai facut contul) si sa-ti dea niste hartii ca l-ai inchis. Ai grija mare ce semnezi! Eu am patit-o cu banca Unicredit pe vremea cand era Unicredit-Tiriac. Au zis ca mi-au inchis contul si apoi m-au bagat in biroul de credit. Eram la inceput si nu stiam ca trebuie sa iau hartie de la ei cum ca s-a inchis. Am mers pe incredere si am platit 7 milioane (erau banii vechi) care echivalau cam cu 7 mii lei de astazi ca valoare.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie predat cardul. Eu am avut card la CECBANK si nu l-am activat dar a trebuit sa il predau.