| andreeav1410 a întrebat:

Pot lua în chirie o garsoniera anl dacă nu muncesc decat de câteva luni în orașul respectiv?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti incerca. Ierahia in lista de prioritati este stabilita in ordinea descrescatoare a punctajului obtinut dupa evaluarea dosarului---vezi, in link, punctjele corespunzator fiecarui criteriu de ierarhizare:https://www.anl.ro/ro/locuinte-pentru-tineri/

| anonimg a răspuns:

Trebuie să ai minim 3luni vechime pe cartea de muncă. Dar chiar și așa, există niște priorități: cei care au copii, cei căsătoriți, cei care nu au în proprietate o altă locuință, etc. Cererea se depune la primărie; și tot acolo găsești și alte detalii.