| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Pot prezenta controlorului de tren certificatul de nastere si legitimatia pentru a dovedi reducerea de student in cazul in care am pierdut buletinul?
Mentionez ca am luat bilet acum 2 zile cand aveam buletin

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici certificatul de nastere si nici legitimatia de student nu sunt acte de identitate, pentru intern sunt valabile doar cartea de identitate (buletin nu se mai face de cca 22 ani) si pasaportul.
Controlorul poate accepta si cele 2 acte, avand in vedere ca si acestea contin datele tale si fotografia.