| COSTEL43 a întrebat:

Bună Prieteni TPU!
Miam cumpărat recent o imprimantă HP Model Deskjet 5820. Am hârtie pentru poze mărime mică. Şi aş dori să ştiu setările pentru a face poze cu ea. Am incercat de pe laptopul meu HP să printez o poză dar nu-mi iese bine. Vă multumesc pentru un sfat corect.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa setezi marimea hartiei din imprimanta.
Dupa acesta trebuie sa setezi si marimea si pozitia fotografiilor, precum si marginilor pe foaia de hartie.
In final, poza se va tipari pe hartie asa cum ai setat-o.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a putea tipari poze de calitate ai nevoie de hartie pentru foto + cartuse pentru foto potrivite.
Totodata si imprimanta trebuie setata la rezolutie mare, calitate foto.

| COSTEL43 explică (pentru Bula):

Da am si hârtie foto specială HP.
Imprimanta are si cartuşe tot ce trebuie, dar nu stiu cum sami setez Imprimanta.

| Bula a răspuns (pentru COSTEL43):

Cartuse foto ai?
Imprimanta se configureaza de la setarile programului instalat, respectiv al imprimantei.

Citeste si manualul.

| COSTEL43 explică (pentru Bula):

Team inteles. Dar fotgrafiile ies introparte pe foaie nu ies corect pe centru foii.

| Bula a răspuns (pentru COSTEL43):

Intai trebuie sa setezi marimea hartiei din imprimanta.
Dupa acesta trebuie sa setezi si marimea si pozitia fotografiilor, precum si marginilor pe foaia de hartie.
In final, poza se va tipari pe hartie asa cum ai setat-o.