| bymhyt a întrebat:

Buna, primesc si eu de la lucru bonuri de masa pe card sodexo dar eu nu am la ce sa le folosesc, nu as putea sa primesc bani pe ele? Ps sunt din timis

Răspuns Câştigător

Dacă le aveai sub formă tipărită puteai să le vinzi (ilegal). Acum că le ai pe card, nu prea mai poți.
Ce poți încerca e să te oferi să îi plătești cumpărăturile cuiva (de preferat cineva cunoscut) și să îți dea ție banii în format fizic.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Interesant....deci tu nu mănânci nimic. Da-le!

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinB11 a răspuns:

Sa primesti bani in schimbul lor nu se poate. Le poti folosi cumparand mancare sau diverse alte articole pentru consum.

| Sellyteador a răspuns:

Poti sa le dai pe tigari

| Sellyteador a răspuns:

Sau poti sa mi le dai mie