| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Recent mi-am cumpărat de la OPTIblu ochelari de vedere cu clip-on. Modelul Ocean Ultem ULT06 C1, clip-on, Visiniu, 53 mm. Domnul de acolo mi-a zis să nu îi șterg cu șervețele cu alcool deoarece plasticul devine alb și se sfarmă. Nu am văzut menționat asta nici pe pagina lor și nici pe hârtia de la garanție. La material scrie pur și simpu: plastic. E pe bune sau a vrut el să para important? Dacă da, ce aș putea folosi (acasă știu, îi spăl cu apă și detergent, dar când sunt undeva pe drum și e chiar necesar să îi curăț bine)?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sunt șervețele speciale pentru ochelari.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru Catrice):

Marea majoritate conțin alcool. În magazine nu am gasit fara

| Catrice a răspuns (pentru Anamaria9916):

Atunci șervețele umede normale fara alcool că din astea găsești.