| MyAngelT a întrebat:

Recent mi am cumpărat un dslr mai exact un Nikon d40x, scoate poze destul de ok, sunt la început, de cred ca e destul de ok pentru început. M am apucat sa scot niște cadre cu natura și as vrea sa la editez puțin. Îmi puteți spune niște photoshopuri care sa pot edita? Și câteva sfaturi pentru incepatori? Despre aparat/fotografie. Mulțumesc. Pot edita pe macbook?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E un aparat destul de vechi. Având o viață limitată a declanşatorului, e posibil să nu te bucuri prea mult de el...
sad
Mă rog, se poate repara dar nu e chiar ieftin.
Aşa... program de editare foto gratuit şi foarte bun - the GIMP.
Sfaturi - urmează un curs fie şi online. Intră pe forumul nikonisti.ro
Baftă!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorul meu de media mi-a spus ca pozele cu natura sunt cele mai banale pentru ca nu lucrezi tu lucreaza natura pentru tine. o poza trebuie sa-ti transmita emotie si inainte de asta sa fie luata din toate pozitiile. faci 6-7 poze si alegi una pe care nu o editezi. sfatul meu daca n-ai studiat teorie sau n-ai liceu/facultate de asa ceva sa nu te bagi in aceasta arta.