| Louisa28 a întrebat:

Buna! Revin cu o noua intrebare!
Am auzit de la un profesor de matematica faptul ca salariul nu îi este livrat mereu in cont in fiecare luna, uneori a luat acesti bani si o data la doua luni. Este adevarat?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă au un contabil idiot, se poate

| Wr3nch a răspuns:

La stat ii da in fiecare luna. Doar daca is ''combinatii'' se intampla de astea.

| Louisa28 explică (pentru Wr3nch):

Am inteles! Iti multumesc de raspuns.

| gabicoo a răspuns:

Exclus!
Lucrez în învățământul preuniversitar românesc!
Ziua de plată este 14 în tot sistemul!

| UserRo10 a răspuns:

Nu exista. Acum 7 ani auzisem de intarzieri salariale la profesori de 2 luni. De atunci nu am mai auzit asa ceva

| Louisa28 explică (pentru UserRo10):

Iti multesc mult pentru lamurire! O cunostinta se lamenta ca salariul este compus din bani putini, cu intarzieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este datoria angajatilor de la acea scoala sa vireze. Nu stiu de ce ar dura atar dar cine stie, poate nu au fonduri de la stat sau ajung mai greu