| MrSonnyist a întrebat:

Samsung galaxy tab 10.1 sau Samsung galaxy tab 2 10.1? As dori sa imi iau una din acestea doua dar nu ma pot decide.HELP

http://www.emag.ro/......EK88TBBBM/

http://www.quickmobile.ro/......83199.html

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Tableta Samsung Galaxy Tab2 are android 4.0 cu asta am spus totul, cealalta are 3.0 si asta conteaza foarte mult.Succes!

| MrSonnyist explică (pentru daassh):

Da tab 10.1 are procesor nVidia Tegra 2 si tab 2 10.1 are Cortex a9 parca.Si la jocuri tab 10.1 e mai buna.Sau ce merge pe tab 10.1 merge si pe tab2 10.1?

| daassh a răspuns (pentru MrSonnyist):

NU, odata cu sistemul de operare mai bun, clar si tableta e mai buna, de acord ca tab10.1 are procesor mai bun, dar nu te pacali singur, sistemul de operare contaza mai mult de 50% din acel gaget.Succes!

| MrSonnyist explică (pentru daassh):

Si daca mai sti mai jimi un singur lucru.Jocurile care merg pe tab merg si pe tab2? Adica sunt cateva jocuri care sunt pentru Tegra2. Oare merg si pe Cortex?

Dupa acest raspuns iti dau fundahappy

| daassh a răspuns (pentru MrSonnyist):

Inca odata, jocurile le poti juca in functie de sistemul de operare(cu cat e mai mare, cu atat te poti juca jocuri mai "bune", procesorul e acela care te ajuta la rulare lor impreuna cu placa video.Succes!