| Crisstinayy12 a întrebat:

Se merita sa citesti Harry Potter si Ordinul Phoenix, sau cum era, adica al cincilea volum din seria Harry Potter. Harry Potter 5. Pentru ca mi se pare super lung, are multe pagini. Nu e plictisitor? In cat timp citesti?

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca din start ti se pare ca e lung, nu merita.
Citesc cei carora le place sa citeasca, sa isi imagineze ei scenele. Ceilalti -majoritatea - se uita la filme

| Crisstinayy12 explică (pentru Goete):

Pai asta e chestia ca imi place sa citec si cartile de 400 de pagini le citesc intr o saptamana daca citesc in fiecare zi cate ceva... ( sau chiar mai repede). Dar nu am mai citit carti asa de lungi niciodata... Si nu stiu cum e. Pentru ca am auzit de la prieteni ca e plictisitor si eu nu prea cred dar daca e chiar asa ma bine citesc alte carti tot atatea. Si citesc o carte, apoi ma uit la film. Imi place sa imi imaginez scene.

| gimmirae a răspuns:

Se merită. Te captivează acțiunea si treci peste pagini rapid. Acum depinde de tine cat durează. Daca citesti lejer cam 2 saptamani. hard-core, poate chiar in cateva zile. Lectură plăcută!