| Casa a întrebat:

Bună seara. Am cumpărat recent un Asus in search of incredibile x541u series. Faza este ca nu are pentru CD sau DVD ca să pot instala Windows. Dar l am aprins și observ că merge și nu am instalat nimic pe el. Oare o fi avut deja instalat Windows 10 pe el? Voi ce credeți?
PS: Am văzut ca are și multe melodii băgate și cam toate sunt,, standard,, să zic așa.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu avea Windows10 preinstalat, aparea o eroare cum ca nu exista sistem de operare si trebuie instalat si configurat de catre utilizator. happy
Tu ai deja pe laptop Windows10 (si, cel mai probabil, inclusiv
driverele compatibile).
Urmeaza sa iti instalezi singur programele pe care le folosesti tu pe laptop. big grin
Un sistem de operare poate fi instalat si de pe un stick bootabil (nu doar de pe cd/dvd). Prin urmare, vei apela la un stick usb daca vrei sa-ti reinstalezi pe curat un Windows (deocamdata nu e cazul).winking

1 răspuns:
| CdeMetal a răspuns:

Ai nimerit un model cu Windows instalat din fabrica, iar daca vrei sa schimbi Windows-ul ai nevoie de un stick, din moment ce n-ai unitate optica