| Onisim13 a întrebat:

Am o intrebare. dati-mi un windows pentru 512mb ram 512mb video plz sa mearga bine.

3 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Incearca Windows XP SP 3

| Jesye a răspuns:

XP PERFORMANCE EDITION (cauta'l asa pe google) e un sp2 care are toate chestiile inutile inlaturate, ajunge la maxim300 mb. o sa fie perfect pentru sistemul tau

| cal3star a răspuns:

Windows XP SP 2, lasa SP3 (scuze @eugenl)
Insa cred ca nu ai nevoie de SP3, pentru ca nu exista mari diferente. XP-ul e cea mai buna optiune. Sa nu-ti bagi Windows7 daca n-ai calculator puternic. Eu am procesor 3. 00Ghz si ram 2GB si imi merge ca dracu consuma multe resurse.

Insa eu zic ca trebuie sa-ti mai bagi un gb ram cel putin ca nu sunt scumpi. Daca nu sti ce fel de RAM ai (ddr1, ddr2, ddr3) poti descide calculatoru-l si pe placa de baza sunt niste chestii lungi si inguste le scoti si te duci cu ele la un magazin.

Succes