| 404namenotfound a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au facut imprumut rapid la Provident, doar cu buletinul. Am nevoie de o suma mica de bani, aproximativ 2000lei, doresc sa stiu cat de mare e dobanda, nu vreau sa fie camatarie ca la imprumuturile bancare. Si care este varsta minima? Multumesc!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La provident dobanda este de cel putin 5 ori mai mare ca la banca. varsta minima este de 18 ani, insa daca esti foarte tanar s-ar putea sa ai nevoie de un girant pentru o suma atat ed mare (e mare pentru Provident, fiindca la ei dobanda este mare si vei avea mult de dat inapoi). daca perioada este mica (maxim doua saptamani), poate sa merite, altfel, impruimutul este extrem de scump.

| Laura a răspuns:

Cămătar nu e nimeni dacă eşti la zi cu plata. Important e să ştii tot ce intră în calculul unei dobânzi. Ai pe site-ul lor un calculator. Există şi alte IFN-uri, dacă vrei un pont trimite-mi un mesaj.

| 404namenotfound explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri, o sa renunt la idee. Am 20 ani si un job stabil si as avea nevoie de suma aceea de bani in maxim 2 saptamani, de aceea m-am gandit la imprumutul rapid. Prin banca e posibil sa iau 2000 lei si sa am o rata fixa, fara dobanda?

| untu a răspuns (pentru 404namenotfound):

Uite aici:-www.mozipo.ro/‎
-www.carduleuroline.ro/promotie/aplica-acum
-credit.imprumuturi-rapide.net
-www.ferratum.ro/credit/fara-dobanda Sper ca ti-am fost de folos! Astandaca esti la primul imprumut! Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la o banca... Provident sunt cei mai mari camatari existenti. Cred ca toate bancile la un loc nu au dobanzile cat a lor

| untu a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o banca buna si sa discuti cu un consilier sau cu un consultant si va face o oferta generoasa si buna si va puneti de accord cu ei ce va convine si cum poti sa dai inapoi la timpul potrivit si semnati actele si tranzactia e ca si facuta!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Bancile sunt sfinti in comparatie cu hotii de la Provident.

| Cancerigen a răspuns:

Salut,

Daca imprumuti 2000 RON pe o perioada minima de 58 saptamani (DA SAPTAMANI) o sa platesti inapoi 4054 RON mai exact. Mai bine te imprumuti la camatari decat la provident. Stai departe de ei.

| untu a răspuns (pentru Cancerigen):

NU! Cei de la camatarie sunt ma rai, ei te pun sa semnezi actele de la notariat si risti sa-ti pierzi casa sau apartamentul! Doamne fereste! Cel mai bine e sa recomand sa te duci la o banca oarecare si sa discuti cu un consilier sau consultant in credite si imprumuturi si vor face o oferta generoasa sa te pui de acord cu ei cu ce va convine si veti semna actele si gata! Tranzactia e ca si facuta!

| Geo_Maky_1974 a răspuns:

Salut iei 2000 lei si dai aproape dublu inapoi si asta doar daca te incadrezi in timpul acordat de ei in maxim o luna caz contrar ca se poate depasi perioada asta iti baga dobanda dubla fata de cea stabilita de ei care este cam 75% asta daca te incadrezi in timp. daca depasesti perioada este mai grav. dobanda este dubla pana achiti suma. am incercat sa vorbesc cu un avocat si a spus ca provident nu este abilitata de stat si nici terta a unei banci si in caz ca se ajunge sa apelezi la vreoun avocat sa rezolvati problema ei nu pot sa faca nimic in privinta asta. mare atentie cu tampitii ca sunt cat vezi cu ochii.