| Emilia31 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare. Vreau sa trimit un pachet mic in jur de 1 kg in America, dar nu stiu daca il pot trimite prin poșta română? Si daca da, cum se procedează sa pot trimite? Va rog sfatuiti-ma, multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ales colet international

Tarif de inregistrare:

52. 90Lei

Tarif pe greutate total :

19. 30Lei

Servicii suplimentare

Post restant 1:

Lei

Fragil si/sau voluminos:

Lei

Valoare declarata:

0. 40Lei

Subtotal

Pretul calculat pentru o singura unitate

72.60 Lei

Cantitate

Pret bucata

1 x 72.60 Lei

Pret total:

72. 60Lei

ti-am facut eu o simulare pe site-ul lor. Faci coletul, scrii adresele pe el, si te duci cu el la posta. Nu stiu exact daca trebuie sa printezi tu adresa, sau daca iti dau o eticheta, dar cred ca iti lipesc de la posta. Oricum important e sa scrii si senderu si destinataru pe cutie. plus un numar de telefon al destinatarului, in caz de se rataceste coletul.
https://www.posta-romana.ro/......arife.html

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il ambalezi frumos si te duci la posta. Uite si aici: http://bit.ly/2TOTTyM

| ziftode a răspuns:

Google it