| andrutik a întrebat:

Buna seara, am o problema am avut o cartela pe orange cu minute iar acum plec din tara si vreau sa imi activez roamingul cu credit de 5.Cum fac sa imi activez roamingul? Multumesc

3 răspunsuri:
| pinkelephant a răspuns:

Cred ca e mai simplu sa suni la Serviciu Clienti (411) si sa vb direct cu un operator sau la 200 si urmezi instructiunile de-acolo (gen apasa tasta...). La *100# trebuie sa tastezi numarul din dreptul optiuni (La Roaming si international - 4, apoi Roaming - 3, etc) si dai Send/Ok sau ceva de genu, depinde de telefon, pana cand iti spune "cererea ta a fost inregistrata, asteapta mesajul de confirmare".

| BoOboO_8282 a răspuns:

Daii la *100# si dai la Roaming si International. Dupaia de descurci singur/a! happy

| andrutik explică:

Da dau acolo dar dupa aia chiar nu stiu.Te rog ma ajuti?