| FredericChopin a întrebat:

Bună seara, am o problema, eu am avut în clasa un coleg care a avut o problema medicala și a făcut ore online, adică nu a venit fizic la liceu. El poate sa rămână corigent la matematica, adică îl poate lasa chiar dacă a fost în online? M-ar interesa sa știu deoarece e foarte, foarte deștept la fizica, matematica nu prea o pricepe și dacă e sa rămână corigent nu prea mai are cine sa ma ajute.Voi ce credeți are șanse sa rămână? Seara buna tuturor

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu obtine media anuala cel putin 5 va ramane corigent si va trebui sa sustina examen de corigenta, indiferent ca orele s-au facut fizic sau online.

| johnnny123 a răspuns:

Și eu care mă gândeam că-ți faci griji pentru colegul tău. De fapt tu ești supărat că nu mai ai după cine să copiezi. Măcar ești cinstit.

| FredericChopin explică (pentru johnnny123):

Da poți sa zici și asa ce crezi are șanse sa rămână?

| and0ra a răspuns:

Ca e fizic, ca e online, nu conteaza daca nu stie materia. Daca nu e bun la matematica si a luat o medie care nu e 5 sau peste, atunci da, il poate lasa corigent, chiar daca a facut in online. Daca profesorul nu vrea sa il treaca pe motiv ca nu a fost la scoala, dar are medie peste 5, atunci nu, nu poate fi lasat corigent.

| turcanmonica12 a răspuns:

Dacă știe matematica nu are de ce să-l lase, plus el a stat acasă din motive medicale