| jackie37 a întrebat:

Am primit o pisicuta nu foarte mare care nu se adapteaza cu noile conditiilaughingadica..de cand i-am dat drumu in casa se ascunde de o saptamana in continuu, iese pe ascuns sa manance si atat...e foarte speriat...ce pot sa-i fac sa se obisnuiasca?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mai asteapta, a fost invatata cu mama ei, pisicile sunt mai fricoase...

Incearca sa-i da tu mancare, nu sa i-o lasi sa-si ia cand vrea, va capata incredere in tine, cand poti incearca sa te joci bland cu ea sau macar sa o atingi sa-si dea seama ca nu vrei sa-i faci rau.

| jackie37 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Mersi de raspuns

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru jackie37):

Cu placere!

6 răspunsuri:
| Andreeaioan115 a răspuns:

Ai si tu rabdare, pisicile sunt mai lent adica mai greu se adapteaza, succes poate peste doua saptamani ai noroc.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Ai si tu rabdare, pisicile sunt mai lente adica mai greu se adapteaza, succes poate peste doua saptamani ai noroc.

| jackie37 explică (pentru Andreeaioan115):

Noroc aiurea,, zici ca e salbatic..stie doar sa se ascunda si sa isi faca nevoile pe covor

| Ecaterina2016 a răspuns:

Cumpara mancare umeda gen Schesir care este foarte apetisanta și cheam-o.Îi Poți cumpăra niște jucării cu catnip care le atrage.Sa ai grija la geamuri...sa ai plase la ele și niciodată sa nu le lași deschise pe orizontala, pot trece și prin plasa.Și atentue la usa de la intrare sa nu iasa pe lângă tine. După 3 luni sa o deparazitezi intern extern sa o vaccinezi și sa îi dai mâncare calitativa.