| AndreeaM1 a întrebat:

Am primit un email de la World Mobile Network (WMN) in engleza cum ca am castigat 950 euro pentru ca se aleg cativa câștigători la nivel international (cei care folosesc telefoane mobile si sunt abonati la un operator de retea). Acum imi spune sa contactez "claim@mobwin.net" sa dau date ca sa imi transfere banii.
Nu stiu ce sa fac, este teapa? Virusi? FUNDA URGENT! Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu am primit de la Banca Scotiei ca am castigat 700 lire. Mi-am facut un cont la banca in lire si le-am spus sa-mi puna banii in cont. N-au vrut. Au zis sa trimit 40 lire pentru trimiterea banilor. Le-am spus sa ia din aia 700 lire si nu m-au mai contactat in veci. Sunt arabi porci care cred ca au descoperit ei universul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca e teapa... chiar mai sunt oameni care iau de bun spamul asta jegos? hmm aparent da

| CuriousStuff a răspuns:

Da, este teapa. Ai participat tu la ceva concurs? Nu da nimeni bani gratis, stai calm. happy

| Barta_Valentin_1998 a răspuns:

Cel mai probabil este teapa, daca era un email oficial, nu avea claim in el, sau mai ales mobwin.

| ddaniela28 a răspuns:

Si eu am primit sms, e-mail, iar astazi am fost informata ca a fost trimis pe numele meu un colet care contine "cardul" mult asteptat! Este platit transportul si ca nu trebuie decat sa-i anunt cand primesc coletul, ca l-am primit.Nu mi-au cerut CNP-ul, date din Ci, nr de cont...nimic.Mai mult, au atasat la ultimul e-mail copie scanata dupa chitanta de la curier si o poza cu cardul cu numele meu pe el! A mai primit cineva?!

| Nikolett_Puia_1992 a răspuns:

Si prietenul meu a primit!