| TNTStelutza a întrebat:

Buna Seara! Am si eu 2 intrebari!

1. Se poate reface un buletin expirat, la o adresa, unde casa nu este intabulata?
2. Se pot face acte la notar, pentru imputernicire, la trecerea vamii fara buletin, doar cu pasaport?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.La preschimbarea cartii de identitate trebuie sa dovedesti proprietatea asupra locuintei, prin orice act, nu trebuie neaparat extrasul de CF.
2.Da, se poate face procura (desi cred ca intrebi de declaratie pentru plecarea minorului in strainatate) si pe baza de pasaport. Numai bine!