| MihaiCorduneanu111 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Am un frigider Artic de 30 de ani si astazi din pacate s-a stricat si sincer nu mai vreau sa il repar. Imi doresc unul nou. Si de cateva zile ma uit la frigidere, dar nici unul nu este la un pret bun si care sa aiba reviewuri bune. Am vazut atatea frigidere cu nofrost, A++, dar nici unul nu era bun, chiar daca era de buget.
Tot ce voiam sa va spun este daca imi puteti recomanda un frigider de buget, care sa ma tina si sa aiba review bune. Nu prea am preferinte, dar chiar as dori unul cu A++. Daca are si NoFrost deja este prea bine. Am gasit asa frigider, la un pret super, dar din pacate nu era calumea. Bugetul meu ar fi de 1300-1500 maxim si sa nu fie foarte mare. Va multumesc!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu sunt foarte incantat de Heinnerul meu, are vreo 10 ani fara evenimente, este silentios, estetic, foarte ușor de reconfigurat, iar treaba si-o face foarte bine. Ii lipseste doar un dozator de gheață (sunt mare amator, indiferent de anotimp), dar la vremea respectivă nu se incadra in buget.
A venit cu garantie 5 ani pick-up and return, fara cost suplimentar, dar din fericire nu a fost nevoie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti recomand frigider! Au congelatoarele sus, ori tu umbli toata ziua la frigider nu la congelator. Recomand o combina frigorifica.
Exemplu: https://bit.ly/3fUoJm5
Ai 2 ani garantie si daca scrii la Arctic, in primele 30 zile, primesti un certificat de inca 3 ani.

| sierra1 a răspuns:

Special pentru tine :

https://www.emag.ro/......-si-1480/c

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe 15 decembrie incepe rabla la electrocasnice, tine l in casa frigiderul nu il arunca ca daca il dai la rabla primesti o reducere la noul frigider, acum cumpăra ti ce gasesti nu trebuie sa ai pretentii ca doar ai avut un arctic vechi de 30 de ani a fost bun, acum aparatele nu se mai fac ca acum 30 de ani sa țină o viață, ei fac lucruri care te tin 5 ani si după le arunci ca daca ar tine o viață ei ce ar mai vinde? laughing

| nukeyly a răspuns:

Artic de 30 de ani, sa vad ce bos tine atata_ALA comunist e pe viata facut asa cum trebuie_da na stiu pe cineva care a luat modernisme wipool bos bus mus si inca cateva firme la care nu merita sa le scriu numele corect_in 3 ani a schimbat 3 frigidere pe garantie si de fiecare data alta marca ca nu merita reparatia prin garantie ca timp de asteptare_si defiecare data gandeste-te ce fain e sa-ti arunci tot ce ai in el_si era deala inalt de 2m.