| Cosmin2367 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare la dvs.Deschid pc-ul si imi apare aceasta eroare:
Windows could not start because the following file is missing yor corrupt:
System32\Drivers\Ntfs.sys
You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.
Select 'r' at the first screen to start repair.
Apas tasta r si tot asa imi apare,va rog frumos daca puteti sa ma ajutati sa aflu din ce cauza este aceasta eroare.Din cauza acestei erori nici windowsul nu ma lasa sa-l instalez.
Procesor 3, 00Ghz duallqore.
Hard sata 250Gb.
Placa video 128 mb Nvidia G-Forces
Placute ram: 2Gb
Va rog frumos sa ma ajutati.O seara frumoasa tuturor!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fisierele lipsa se pot copia de pe un alt calculator cu windows similar sau de pe CD-ul de instalare a windows-ului instalat (in acest caz trebuie dezarhivat inainte pe un alt calculator).
Dupa ce fisierul este copiat pe un stick de memorie USB, se porneste calculatorul cu problema de pe un live CD de widows sau linux si se copiaza la loc fisierul bun, de pe stick-ul USB.

Răspuns utilizator avertizat
| dfeel a răspuns:

Modul de a repara aceasta problema este descris in detaliu aici:
https://support.microsoft.com/ro-ro/kb/555531

| Aspirina33 a răspuns:

Salut porneste un SFC Scan ( Pasi pentru acesta: https://support.microsoft.com/ro-ro/kb/929833 )

Sper sa te ajute!

| Aspirina33 a răspuns:

Salut porneste un SFC Scan! Urmeaza pasi din acest link https://support.microsoft.com/ro-ro/kb/555531

Sper sa te ajute! Bafta!