| FyTzE a întrebat:

am vazut un anunt pe net in care se vindea petarde si artifici, l-am contactat pe Yahoo si l-am intrebat daca sunt legale si el a spus"nu" si a spus ca daca vreau sa cumpar le pune pe posta... ce ziceti sa cumpar sau nu sunt legale j e cineva de la politie care vrea sa faca capcane...(oare sa ii dau datele?)?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o sa primesti o teapa mai mare ca tine. Iti dai seama ca n-are cum pune explozivi prin posta, este infractiune, poate fi acuzat chiar de terorism, asa ca o sa-ti trimita cine stie ce pietricele. Tu le platesti si ramai cu paguba, nu o sa poti reclama nimanui, este ilegal si sa cumperi si te-ai acuza singur.