| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa invat putin programare pentru jocuri. Ma puteti ajuta in gasitrea unui tutorial. Incerc sa imi gasesc un hoby. O seara placuta va doresc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si invata programare mai intai. Dupa ce ai 2-3 ani de experienta intr un limbaj de programare serios pe urma te apuci de programat jocuri.

| Mihai198 a răspuns:

Pentru programare de jocuri trebuie sa stii limbajul C/C++

http://programe-sursa.blogspot.ro/

| IHaDeSSI a răspuns:

Depinde ce jocuri de exemplu la jocurile pentru android(sunt mai usor de facut) trebuie sa stii java(destul de bine) uite cateva tutoriale: www.tutorialevideo.info/categoria/windows/programare/java, si cateva tutoriale pentru a creea jocuri pentru andoid: ...lo-world/, Pentru jocurile de pc trebuie sa stii programare C++: www.tutorialevideo.info/categoria/windows/programare/c, Te las pe tine sa alegi.

| IHaDeSSI a răspuns (pentru IHaDeSSI):

Al doilea link l-am scris gresit uitel aici: http://www.itcsolutions.eu/......llo-world/