| Gurgiu a întrebat:

Buna seara, as dori sa ma apuc de scoala de soferi ce este recomandat sa fac sa-mi cumpar o carte cu legislatia sau sa ma apuc sa fac chestionare?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa dai examenul de conducere, intai trebuie sa inveti dumnezeieste Legislatia Rutiera, ca sa fii capabils a raspunzi la chestionare.

| Directioner99 a răspuns:

Chestionare pe ce baza faci daca tu nu stii legislatia? clar iti iei o carte de legislatie citesti din ea si apoi faci chestionare

| Xela90 a răspuns:

Te duci la scoala si faci ore de legslatie si iti da profesorul/profesoara carte si o cumperi si pe urma citesti TOATA CARTEA CA SA ITI INTRE IN CAP ai inteles? ca sa iti dai seama cum si ce si cand etc. pe urma faci chestionare.
pe urma daca vrei sa iti mearga capusoru ala al tau iti dau sfat uite aici link-ul https://www.scoalarutiera.ro/chestionare-drpciv-categoria-b
cel mai tare siteu din Romania eu l-am luat cu brio si fain. de aici il distribui si tu la randu tau la ceilalti. ai inteles? fa un bine ca lumea sa respecte legea. hai spor la scoala.
a mai ai un link de la politie e un fel de examen de politie cum dai la politie https://www.drpciv.ro/ aici faci cateva examene simulare inainte sa te duci la politie ok? eu ti-am dat cele mai bune sfaturi poti sa intrebi pe oricine ca astea sunt la fel ca la politie.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la orele de legislatie si abia pe urma sa faci chestionare. Asa vei intelege foarte usor intrebarile. Eu asa am facut si am luat sala din 1. Succes.

| BloodMoney a răspuns:

Poti sa renunti la cartea de legislatie si sa inveti toata legislatia pe scoalarutiera.ro... E mai bine structurat codul rutier si e gratis, iti faci cont, inveti toata teoria dupa care te poti apuca de mediul de invatare si chestionare. Am prieteni care au cumparat carte si nu au reusit sa invete mai nimic util de pe ea tocmai pentru ca articolele sunt amestecate, nu au coerenta.