| Cristian_Nistor_1992 a întrebat:

Buna seara,
Astazi am sunat la *123* pe Vodafone si am observat ca am cost suplimentar 17 euro. In acel mesaj scria ca mi-am consumat toate minutele si toate mesajele ceea ce este absurd pentru ca nu vorbesc la telefon aproape deloc iar mesaje trimit putine. Detaliile despre internet sunt ok, traficul este ok, fara probleme. Intrebarea mea este cum se poate intampla ca eu sa am 17 euro cost suplimentar si toate minutele/mesajele consumate? Am verificat apelurile si nu este nici unul care sa depaseasca 2 minute.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Fa-ti un cont pe my Vodafone, vei putea sa vezi acolo ce ti-a mancat cei 17 euro.

| Vuitton3 a răspuns:

Si pe langa ce a spus baiatul de mai jos, poti sa-i suni la un numar de telefon.