Întrebare recomandată | Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Cand iti schimbi buletinul, trebuie sa anunți șefii la muncă si sa duci copie după buletinul nou?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca iti schimbi si adresa.
In rest, evidentele referitoare despre personalul angajat se face pe baza de CNP, care ramane neschimbat.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Bizon95 a răspuns:

La un buletin nou se schimba numai seria si numarul si data de expirare, cnp-ul nu se schimba, si ala e singurul important la munca

| dragodana a răspuns:

Salut! Da, trebuie sa duci o copie pentru ca sa fie toate datele personale la zi in cazul in care trebuie facute acte(de ex:decizie de majorare a salariului, decizie de incetare a activitatii, etc).

| dianacristina94 a răspuns:

Buna. Da, trebuie adusa copie dupa buletinul nou.