| liviunm a întrebat:

Buna seara, cum sa fac in casa la energie electrica sa nu-mi mai vina mult la factura?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă stai la casă sunt niște costuri pentru achiziționarea unei aparaturi speciale.
Exemplu: https://www.esolar.ro/......cheie.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

35,594.69 Ron vai de capul tau.
nu stiu cu, se face ca la mine laptopul merge aproape incontinu iar factura vine undeva la 20 lei/ luna. Cat 1 pachet de tigari laughing

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si tu folosesti doar un laptop si atat? lumina seara de unde o ai de la OPAITZ?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Becul merge seara, dar din cate stiu becurile nu consuma mai nimic.
Mie tot atat imi vin facturiile sub 20 lei. Frigider-ul ii scos din priza, ca nu am ce face cu el laughing. La televizor nu ma uit.

| Henrypericolpublic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și mâncarea în ce o ții?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Nu gatesc, nu am ce tine in frigider laughing. Imi iau mancare pentru 1 zi, asa ca nu se strica.

| LPCTSTR a răspuns:

Emm... te dezlipesti de chestiile care consuma curent?
TV, PC, nu mai lasi becurile aprinse, etc.

| anonimg a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mai bine să oprească curentul de la tablou. laughing

| GouDidodino a răspuns:

Ideal ar fi sa opresti curentul electric din sigurante ca sa elimini orice posibil consumator iar daca vrei lumina, folosesti o lumanare