| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! După ce faci optsprezece ani, mergi singur să-ți schimbi buletinul, sau tot cu un părinte?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Buletinul se va face prin prezența proprietarului imobilului în care locuiești, care va semna o declarație de acceptare a luării în spațiu.
Doar proprietarul cu documentele în original și copie.
Altfel vă duceți degeaba.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar si la 18 ani trebuie sa mergi cu un parinte si cu actul de propietate al casei, daca acel parinte este propietarul, fiindca parintele trebuie sa semneze o declaratie, ca te ia in spatiul de locuinta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca detii o locuință pe numele tau mergi singur dacă nu tot cu cineva care sa te ia in spatiu

| Catrice a răspuns:

Tot ca se face înainte sa ai 18. Plus ca tot cu părinții locuiești.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Înțeleg. Păi eu de ceva săptămâni am împlinit 18 și părinții nu vin cu mine să mi-l schimb, zicând că mă pot duce și singura. Eu n-am habar ce ar trebui să fac acolo fără indicații.

| alina2k18 a răspuns:

Trebuie sa mergi cu cine te ia in spatiu si la 80ani daca nu ai locuinta pe numele tau.

| PainTech a răspuns:

Ai nevoie de proprietarul locuinței (împreună cu actul de proprietate) unde stai sa declare că adresa declarată e corecta (dacă nu mă înșel, asta e necesar la fiecare reinoire de buletin).

Caută pe internet toate actele necesare pentru buletin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Mergi cu proprietarul domiciliului în care locuiești.

| Timilitaa23 a răspuns:

Tot cu parintele si actele de la propietatea privata