| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara.

Eu am 19 ani și nu am fost niciodată în club, mama îmi spune să nu merg pentru că nu se știe ce ți se poate întâmpla, se poate lua cineva de tine sau cine știe ce, să te bată și multe alte chestii, fratele meu este căsătorit și are casă și copii și mi-a spus și el să nu mergi acolo, pentru că mulți prieteni de ai mei când eram de 18, 19 si 20 de ani m-au chemat să merg în club cu ei și eu nu am mers mi-am văzut de treabă. Așa că nu iți recomand să mergi acolo, poți să dai de ceva persoane băute sau drogate sau cine știe ce și apoi nu știu cum o să fie treaba.

Ce ziceți, are dreptate mama și fratele meu?

Verișorul lui verișoara mea a fost la un club de asta și mi-a zis că si-a luat peste ochi adică bătaie.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Au foarte mare dreptate. Drogurile se vind la noi cel mai mult în cluburi. E o lume tare pestriță acolo, găsești și tineri de treabă, dar și infractori.
Daca ai rezistat pana la 19 fara cluburi, cred că și de la 19 poți rezista. Exista in lumea asta mare lucruri mult mai faine de făcut decat sa stai nopțile prin cluburi.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Mai, depinde. Depinde cum te porti tu cu ceilalti, daca iti vezi de treaba ta nu o sa prea ai probleme.
Totusi, pot sa iti spun ca am fost martor la cateva batai din alea urate in cluburi unde se aruncau scaune si sticlele de bere iti treceau pe langa ureche.
Nu stiu, e decizia ta, dar sa stii ca sunt multe batai in cluburi.
Acuma depinde si in ce club iti place sa mergi. Daca mergi in Bamboo sau cluburi din astea de fite, dai de multi idioti in stare de orice, sau la lautari la fel, dar daca iesi ca omul linistit la un pub si bei o bere cu prietenii si asculti niste muzica chill nu o sa patesti nimic.
Totul depinde de tine si de locurile pe care le frecventezi, dar sa stii ca sunt multe riscuri, cunosc multe cazuri unde s-au intamplat nedreptati unor oameni care isi vedeau de treaba lor, in cluburi, deci este mult adevar in ce ti-au zis parintii.
Chiar un prieten de-al meu a murit asa, intr-un club, deci ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au dreptate și ei, ai dreptate și tu. Ești tânăr și trebuie să te distrezi. Mai mult decât să eviți clubul pe motiv că-i periculos ai face bine să pleci responsabil în club. Pleci cu grupul tău/gașca ta și îți vezi de perimetrul tău. Dacă ești singur și vrei să vorbești cu fete, înainte de a te da la vreuna uită-te dacă sunt alone sau nu au de ele lipite un tip, dacă par singure le poți aborda, altfel nu, ca să nu iasă scadal cu prietenul lor, apoi ai grijă să nu te bagi prea mult în seamă cu necunoscuți, doar dacă ți se pare că e tot așa cineva cunoscut de grupul tău.
Dacă vrei totuși să socializezi și ești băiat până în 20 de ani și ai teama asta insuflată de ai tăi, încearcă măcar să te integrezi în grupuri de fete, zic și eu, fără să fac discriminări dar cred că băieții/bărbații sunt mai periculoși, adică câteva fete chiar nu ar avea ce să-ți facă. happy Asta dacă te simți bine lângă ele, dacă te simți mai bine lângă cei de sex masculin, caută și tu un grup care ar părea mai calm și care poate nu consumă foarte mult alcool.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu se mai bate nimeni frățioare, maxim un info pe tiktok.
O palmă data la un "șmecher" din asta costa1000 de lei, nu merită.
Asta daca nu cumva ești de prin vreun sat uitat de lume.

| Adrian5575 a răspuns:

Da, au dreptate. Daca vrei distractie, organizeaza ceva impreuna cu prietenii tai. E mai sigur asa. Puteti sa mancati, sa beti si sa jucati jocuri de societate etc.

| vodami92 a răspuns:

In cluburi mai ales! in ziua de astazi! multi se duc mai mult ca sa se uite la stripperite! cum le danseaza in poala! si ma rog stii tu li se scoala in pantaloni! asta vrei! mai bine alege o cafenea! un restaurant! macar bei o cafea sau un suc! nu te duce in cluburi! ca te strici! si mai ales la varsta asta!

| SimonaBubu a răspuns:

Da au dreptate ai tai.Am avut probleme cu câțiva, mi se furase telefonul și atunci i-am tăiat mâinile la individ la ce nervi atunci, sunt numai nenorociți.

| SimonaBubu a răspuns:

Da au dreptate ai tai.Am avut probleme cu câțiva, mi se furase telefonul și atunci i-am tăiat mâinile la individ la ce nervi atunci, sunt numai nenorociți acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Alina0124 a răspuns:

Da, au mare dreptate.

| Flavyuseduard a răspuns:

N ai mai treaba, doar nu merge în orice cosmelie de club, alege unul ok, ia o băutură și distrez te, privește lumea atat. Pt siguranța ta nu întoarce fata de la pahar sau stai cât de cat precaut