| Antoneta_Torcica_1967 a întrebat:

Bună seara! Eu am închiriat un spațiu în incinta unui fost complex comercial acum o lună. Spațiu nu are lumina momentan decât la toalete. În decursul lunii s-au consumat 7 KW. Spațiul are contor pasat trifazic. Contabila care se ocupa de chirii mi-a zis ca se înmulțește cu 10 KW consumați. Eu cred ca nu are nici o logică ceea ce spune contabila. Pai dacă las un bec aprins o noapte și consuma 10 KW atunci eu aș plăti 100? Va rog aștept un răspuns de la un specialist sau un electrician priceput. Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"În decursul lunii s-au consumat 7 KW"

consumul l-ai aflat citind indexul contorului la inceputul și la sf lunii?