| tritza89 a întrebat:

Bună seara! HELP...
Exista vreo lege privind greutatea de aur limita luata pe avion? As vrea sa știu din 2 privinte: cu cât pot întra în România și cu cât pot ieși din România spre Germania?
Am cautat pe net, dar mi-am prins urechile. Depinde de companiile aeriene sau de vreo legistatie a țării?
Dacă cineva are vreo cunoștință în privința acestui subiect, va rog sa îmi spuneți și mie.
Mulțumesc frumos.
Numai bine!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu bijuteriile de pe tine.

| Yuoia a răspuns:

Doar bijuteriile pe care le folosesti, fara a intrece masura.
Chiar stiu o persoana care de obicei poarta multe bijuterii simultan. Dar cand a mers in concediu in afara a lasat multe acasa pentru ca stia ca ar fi avut probleme la imbarcare.
Dar daca e vorba de bijuterii pentru comercializare, atunci trebuie sa fii comerciant, sa ai actele de provenienta, etc.