| SynapseNinja a întrebat:

Bună seara! În luna iulie a acestui an am o nuntă la București, iar eu stau în Galați. Eu vreau să merg cu trenul fiindcă nu am mai mers demult (de aproape 6 ani), chit că fac vreo 4-5 ore. Din câte m-am uitat pe site-ul celor de la CFR călători pot cumpăra un bilet online, electronic. Mi-am făcut cont, totul bine și frumos. Acel bilet electronic trebuie tipărit sau am voie să îl tipăresc? Dacă da, pe ce format, pe A4 sau pe ce? Pot să rezerv sau să cumpăr un bilet de pe site-ul lor și apoi să îl ridic în format fizic de la un ghișeu de-al lor? Mulțumesc frumos și vreau răspunsuri serioase.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ar fi greu sa mergi pana la gara, sa il cumperi direct de la ghiseu? Ca sa nu iti mai faci asemenea probleme?

| SynapseNinja explică (pentru darrio2007):

Nu, dar dacă tot au inițiat varianta asta, am zis de ce să nu încerc, că muncesc destul de mult și să nu mai pierd timpul pe la ghișee, pe la cozi, mai nimeresc vreuna plictisită care îmi vorbește sictirit că am pus-o la treabă sau care de abia se mișcă, că na, doar suntem în România. Nu toți sunt așa, dar astfel de specimene îi trag în jos pe ceilalți.

| zurick a răspuns:

Eu mi-am luat și nu l-am tipărit, l-am arătat doar pe telefon.