| FlorentinEric a întrebat:

Buna seara, ma ajuta si pe mine cineva
Am schimbat termostatul si curatat rezistenta boiler si nu se incalzeste apa la 70 de grade
Care este problema?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate nu indica termometrul bine ca e si sonda pietrificata.

| untu a răspuns:

Apelati la un instalator sa va puna un filtru anticalcar la boilerul electric!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o defectiune a rezistentei sau a oricarei componente/circuit, te rog frumos du-te la cineva specializat si totodata autorizat pentru asa ceva, cineva la instalatii de bucatarie/baie si etc, aici iti putem da doar un sfat, poate inutil.