| SkivoRo000 a întrebat:

Maine doresc sa merg la banca si farmacie? Ce casute ar trebui sa bifez dintre cele care sunt in declaratia pe proprie raspundere?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cremele de fata nu constituie o urgenta. Dar nu te vor cauta in sacosa sa vada ce ai cumparat de la farmacie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Chiar ai nevoie de mers la banca si marmacie?

| SkivoRo000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca nu aveam nu mai mergeam nu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkivoRo000):

Ce ai asa de vital de rezolvat la banca care nu se poate rezolva prin telefon sau online? La marmacie e problema de viata si de moarte sau mergi sa iei betisoare parfumate? La o adica pe declaratia aia poti sa treci ca mergi pana la pentru cumparaturi de stricta necesitate si pe drum te opresti si la banca/marmacie.

| SkivoRo000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sa scot bani omule, bani. Sa imi cumpar ce imi trebuie mai ales de la. farmacie. Am intrebat doar unde sa bifez nu sa dau explicatii ce sa fac

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkivoRo000):

Deci toti recomanda sa platesti cu cardul, tu vrei sa scoti bani. La farmacie "sa cumpar ce imi trebuie" dar nu esti bolnav in mod deosebit sau sa fie ceva vital gen insulina, ca nu te durea gura sa zici daca era asa. Si sunt sute de mii, milioane de destepti ca tine. O sa tina starea asta de urgenta pana la Craciun in ritmul asta cu asa cetateni-model...

| alina2k18 a răspuns:

In declaratia pe propria raspundere bifezi punctul 2 si 4.
Nu uita buletinul.
Sa completezi si locurile in care mergi in ordinea in care te deplasezi [gen banca Ing Unirii, farmacia sensiblu Victoriei ].

| SkivoRo000 explică (pentru alina2k18):

4 de ce? Merg la farmacie pentru mine. Pentru niste creme de fata care trebuie sa le iau

| alina2k18 a răspuns (pentru SkivoRo000):

La punctul 4 = motive justificate = mers la banca.
Farmacia intra la punctul 2.

Răspuns utilizator avertizat
| mteleasa188 a răspuns:

Punctul 4 =banca
Punctul 2=farmacie