| Trăsnea_Gabriela_1992 a întrebat:

Buna seara, mi-am achizitionat un router de la Tp Link modelul WR543G si as dori sa conectez ambele calculatoare la acelasi router insa cand sunt eu conectata si incearca si prietena mea sa se conecte ii spune ca parola si userul sunt incorecte, internetul este de la RDS. Va rog ajutati-ma sa rezolv problema, evidentiez ca atunci cand am intrat pe http://192.168.1.1 si am creat setarea am facut-o pentru cea de ip dinamic insa nu stiu sigur ce fel de ip au cei de la RDS. Cine se pricepe il rog sa ma ajute pentru ca tot timpul stam sa ne deconectam internetul una celeilalte. Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incerce "username: admin" si "parola: admin"

| Trăsnea_Gabriela_1992 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat dar nu merge... era vb de parola si userul impuse de rds atunci cand iti creezi o noua conexiune.