| OanaSwiss a întrebat:

Mi-am cumparat un Wireless N Router TP-LINK Model No. TL-WR740N, insa am o problema cu cd-urile, nu se deschid si nu acum sa instalez driverul de pe cd. Nu ma puteti ajuta sa gasesc driverul? Nu stiu exact ce versiune e, Model: TL-WR740N Ver:4.27. Multumesc

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai nevoie de driver, poti instala routerul si fara CD.

Conectezi laptopul/PC-ul prin CABLU la router si accesezi http://tplinklogin.net

O sa iti ceara sa te loghezi si o sa introduci la user si parola: admin

O sa iti apara un meniu de unde alegi Quick Setup si de acolo urmand instructiunile o sa iti configurezi internetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR740N

asta ar trebui sa mearga :D

| OanaSwiss explică (pentru anonim_4396):

Sunt 4 optiuni, daca dau pe versiunea 4. imi apar mult mai multe..si nu stiu care sa il iau sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru OanaSwiss):

Pai selectezi V4 si descarci Easy Setup... eu am v4.26 parca si merge perfect!

| OanaSwiss explică (pentru anonim_4396):

Doamne laughing acum mi-am dat seama ca eu in unitate am doar un loc pentru mufa aia laughing si normal mi-ar trebui 2 una pentru net si una pentru wireless, nu? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru OanaSwiss):

Pai nu, vezi tu mufa de internet intra in routter, iar cea noua de la wi-fi intra atat in routter cat si in calculator.

| OanaSwiss explică (pentru anonim_4396):

Cum le bag? Explica-mi si mie, te rog laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OanaSwiss):

Scuze da aseara am adormit...pai tu ai in spatele routter-ului 4 sloturi albastre :intr-unul din ele bagi cablul ce a fost in cutie cu routterul, iar mai apoi il baci in calculator. apoi mai ai un slot individual(este marcat fata de celelalte)in care bagi cablul de net, si mai ai inca unul pentru alimentare care are un slot unic

| OanaSwiss explică (pentru anonim_4396):

Si la autentificare user si parola? Le bag pe cele de la internet sau de la ce? Scuza-ma, dar nu ma pricep deloc sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru OanaSwiss):

Daca esti la rds ca si mine trebuie sa bagi username si password, iar mai apoi alegi Most Security WPA2(sau ceva de genu), dupa care bagi numele retelei, si parola pe care o vei sti doar tu, si el va stabili conexiunea, evident la ultimul pas.