| Ramses_Nicky_2001 a întrebat:

Recent am achizitionat un suzuki grand vitara cu volan pe dreapta.
Intrebarea mea este...As vrea sa o inscriu aici in Romania dar nu pot deoarece nu am BRIEF-UL. Oare ce sa fac? A mai trecut cineva prin situatia asta? si ma poate ajuta? ofer funda.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am inteles ca trebuie sa-i faci modificarile de volan, pedala, bord samd, ca sa poate fii eligibila sa o inscrii pe Romania.

| Ramses_Nicky_2001 explică (pentru Violleta2022):

Se poate inscrie si pe dreapta, eu nu am acel act asta e problema...BRIEF

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramses_Nicky_2001):

Vezi ca s-a schimbat legea de curand. Uite aici:

https://www.auto-bild.ro/......44246.html

Iar aici ai Ghidul de inmatriculare al masinii, cu volan pe dreapta:

https://www.ghidulconsumatorului.ro/......e-dreapta/

| Ramses_Nicky_2001 explică (pentru Violleta2022):

Prin bani orice e posibil.
Mai taie din ele da-le dracu' rolling on the floor
Am platit 2000 pentru inscriere acum!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramses_Nicky_2001):

Evident ca-i posibil cu spaga, dar ceea ce omiti tu, este ca continui sa ai volanul pe dreapta si asta se vede de afara, de toata lumea, ca atare, vei fii oprit din cand in cand de politie si vei fii interbat de "sanatatea" si legalitatea inscrierii masinii. Atunci sa te vad!