| Viorelaa26 a întrebat:

Stie cineva cat ar costa sa trimit un mic pachet de 1kg prin posta in Spania, Bilbao?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posta Romana spune asa: SPANIA- Numai trafic prioritar-adica tarif fix colet 47, 20 lei la care se adauga si tariful pe kg care este 15, 50 lei. Asta pentru cele intre 0-10 kg. Cantareste si fa un calcul, daca ai dubii le poti da un telefon.

| Viorelaa26 explică (pentru anonim_4396):

Si cine plateste, eu care trimit sau cel care primeste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Viorelaa26):

Asta tu alegi. Merge in ambele sensuri, fie platesti tu ca expeditor fie destinatarul. Exista un serviciu la Posta Romana de expediere colete contra ramburs. Uite aici mai multe detalii, apasa pe link si e tot articolul.

https://www.posta-romana.ro/......mburs.html

| Viorelaa26 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru ajutor.