| y777 a întrebat:

Buna-Seara! Stie cineva cum se poate ajunge la plaja Tuzla din orasul Constanta neavand autoturism? Taxi sau Microbuz?!

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Da. Daca vii cu trenul, cum iesi din gara, prin fata, ia-o la dreapta. Ar trebui sa auzi strigate de genul: "Eforie, Tuzla, Costinesti, 2 minute, prima care pleaca" care se vor amplifica pe masura ce te apropii. Trebuie sa te urci intr-un microbuz Metropolitan si sa cobori la Tuzla. Cel mai bine ar fi in centru. De acolo mai ai ceva de mers inspre plaja. Un GPS te-ar ajuta foarte mult. Drumul cu microbuzul te va costa in jur de 6 lei si va dura cam 20-25 de minute. Cu taxi-ul nu e prea rentabil. Nu stiu daca te ia cineva fara 70-80 de lei. Daca mai ai alte nelamuriri, poti sa ma intrebi. Locuiesc prin apropiere.

| y777 explică (pentru AFR81):

Salut! Mersi, ma intereseaza sa stiu cam cat fac de unde ma lasa microbuzul pana la plaja? Aproximativ, e departe?

| AFR81 a răspuns (pentru y777):

Pai te poate lasa unde vrei tu. Sfatul meu e sa cobori in centru. Imediat dupa sensul ala cu avion in mijloc. De acolo, pana la plaja faci, conform unui prieten si coleg de facultate care locuieste in Tuzla, cam 25-30 de minute.

| y777 explică (pentru AFR81):

Nu cunosc traseul si nici semnalul nu e prea bun am auzit, stii de daca se poate lua ceva(bicicleta, taxi) din comuna direct la plaja?

| AFR81 a răspuns (pentru y777):

Biciclete nu. Taxi-uri or mai fi.

| Turtoiu_Vlad_1991 a răspuns:

Pe jos fratimiu

| floresdemayo a răspuns (pentru Turtoiu_Vlad_1991):

Bine că nu l-ai pus să ia vaporul! ))