| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara TPU! Am o problemă cu căștile mele Gembird MHS 110. Nu se mai aude în casca dreaptă. Acum câteva ore mergea perfect! Am umblat prin setările audio ale driver-ului audio și nu e nimic setat greșit. Nu are cum să fie de la jack-ul de la PC fiindcă sistemul de boxe merge bine. Mă poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sau cablul intrerupt!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Cablul nu are întreruperi nicăieri... sad

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

E na, da de unde stii? Astept raspuns tehnic din partea ta.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Păi nu e rupt nicăieri, nu e nimic pe fir sau înnodat! Nu văd ce ar putea avea... le-am băgat și la telefon și aceeași poveste! Doar în casca dreaptă se aude...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu am spus ca e rupt in bucati, o bucata in bucatarie si una in baie? Eu am spus ca e intrerupt, chestie pe care nu o vezi cu ochiul liber. Asta se masoara cu un aparat de masura, care se numeste ohmetru. Sper ca ai priceput acum.

| Niiiicu a răspuns:

Misca de mufe, poate e de la aiabig grin

| anonim_4396 explică (pentru Niiiicu):

Nu e... mufele sunt în regulă.