| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU,
As dori sa stiu, daca schimb furnizorul de electricitate cu unul nou si inca sunt facturi neplatite la furnizorul vechi, exista posibiliatea ca acele facturi sa se cumuleze la furnizorul nou?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca schimbi furnizorul va trebui sa achiti facturile anterioare schimbarii tot la furnizorul actual.

| teddy7 a răspuns (pentru Ioandelasal):

"...schimbarii tot la furnizorul actual." nu inteleg!

| Ioandelasal a răspuns (pentru teddy7):

Nu stiu ce-i de neinteles. Acum ai un furnizor la care ai restante, daca vrei sa-l schimbi va trebui sa achiti restantele la acest furnizor.

| teddy7 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Asta stiu! Intrebarea mea a fost, daca schimb furnizorul, facturile de la vechiul furnizor vor fi adaugate la noul furnizor?

| Ioandelasal a răspuns (pentru teddy7):

Vad ca tot nu intelegi. Facturile vor trebui platite la actualul furnizor, am spus asta fiindaca inca n-ai schimbat furnizorul, daca l-ai fi schimbat deja as fi spus ca facturile anterioare schimbarii trebuie platite la vechiul furnizor. Sper ca intelegi acum.

| sierra1 a răspuns:

Să fii sigur că nu scapi de plata restanțelor. că schimbi sau nu...

| Iote a răspuns:

Nu se transfera la noul furnizor, dar tot nu scapi de datorii. Degeaba vrei sa incerci o smecherie, nu merge.