| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Bună seara TPU, cum funcționează garanția comercială pe care o primesc la achiziția unui produs?
Poate ii "transferabilă" dacă de exemplu produsul încă se află în termen, dar se "schimbă" proprietarul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia, nu decat a celui care a cumparat. Si numai daca l-ai cumparat primesti un asemenea "act". Si in unele cazuri stiu ca se da amenzi daca dai altcuiva. Dar nu pot comenta, cineva care se pricepe la cuvinte sa iti spuna cum e cu comertul. Produsul e in garantie, proprietarul raspunde de el.