| Breack_Andreww_1981 a întrebat:

Buna seara, TPU.De ce va deranjez...
Intrebare strict pentru cei care au dat la politie, jandarmerie sau alte incadrari MAI.
Daca in urma analizelor de sange si urina 2 valori sunt depasite cu putin, trebuie sa imi fac griji?
Creatinina in loc de maximul 1.25, mi-a iesit 1.27, iar MCH de la 32.00 mi-a iesit 32.50.

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Salut!

Creatinina nu e data de ficat, ci reprezinta un fel de functie a rinichilor, functie care in mod normal cu varsta se depreciaza. Faptul ca tu deja ai depasit, este clar ca ar putea reprezenta o problema a rinichilor. Iar acest lucru poate fi un impediment pentru aplicarea ta in cadrul MAI.

Fie repeti analizele si vezi cum stai cu creatinina, dar incearca sa tii un regim putin de la proteine, ea crescand din aceasta cauza. Fie astepti rezultatele oficiale dupa analiza dosarului medical.
Valoarea nu e depasita mult, dar cum am spus, ea poate reprezenta o problema a rinichilor si atunci exista posibilitatea si de a fi respins.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa-ti faci griji, deoarece esti peste limita admisibila si vei pica proba medicala, chiar daca este vorba de 1 singur numar, peste limita maxima admisa.

| Breack_Andreww_1981 explică (pentru Violleta2022):

Creatinina nu e creatina, este produsa de ficat in corp, in mod natural.Denota alte probleme desigur dar in nici un caz dopajul.E clar ca nu te pricepi, de ce te-ai deranjat, serios?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Breack_Andreww_1981):

Uite, ca ti-am facut placerea si am sters raspunsul.

| Breack_Andreww_1981 explică (pentru Violleta2022):

O sa-ti spun daca am picat sau nu. Daca nu e cazul, esti un om fara viata sociala care pur si simplu nu vrea sa ajute pe nimeni, vrea doar satisfactia de a da raspunsuri desarte fara a stii nimic.Trebuie sa inveti sa te abtii (daca nu te pricepi)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Breack_Andreww_1981):

Tie nici acum nu-ti vine sa crezi, asa-i?
Daca as mai avea anisorii tai, probabil ca as crede inca, ca tot ce zboara se manaca, asa cum crezi tu acum.