| Laurentiujr a întrebat:

Bună seara. Un prieten de-al meu are cont paypal...și vrea să mai adauge niște bani în cont, dar nu are card. De unde poate reîncărca contul de paypal? Ofer funda.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contul paypal se reincarca singur, de la cardul sau contul bancar pe care prietenul tau trebuie sa-l ataseze de contul paypal, asa cum cere Paypalul.

O alta varianta este sa-i transferi tu bani in contul paypal, de la un contul tau de paypal, doar asa s-ar mau putea alimenta.
Din pacate, nu exista automate care sa incarce conturile paypal.

| anonimg a răspuns:

Un cont de PayPal se poate face numai pe baza unui cont în bancă.
Contul într-o bancă înseamnă automat și un card (fie de credit, fie de debit).

În cazul de față, contul de PayPal se alimentează mergând la bancă cu banii și buletinul. Sau la unele bancomate.
Tot la fel se pot face și extrageri de bani, nu doar alimentări.
Oricine poate să alimenteze contul, dar numai posesorul contului poate să extragă bani din cont.
Dar pentru orice operațiune la bancă, banca întreabă mereu de card; ba încă poate să blocheze contul dacă vede o înșelătorie.

| AndreiAnonim3 a răspuns:

Salut, sunt multe grupuri de Facebook de gaming care schimba Paysafecard pe Paypal paysafecardul se face unde iti reîncarci cartela iti da un cod pin