| cineva666 a întrebat:

Buna seara! Va rog frumos sa-mi spuneti daca stiti ceva despre băgarea in carantina in Austria daca pleci din Anglia.

3 răspunsuri:
| petruvb31 a răspuns:

Eu știu că din Anglia în România nu e necesar să intri în autoizolare. Am auzit că și dacă se merge în alte țări, tot din Anglia, nu trebuie să stai în autoizolare.

| cineva666 explică (pentru petruvb31):

Stiam ca nu se sta in carantină daca pleci din Anglia in Austria dar... pe 20 august mi-am cumpărat bilet pentru mers in Austria (zbor 6 septembrie) si vineri cand am primit biletul prin e-mail, am primit si un mesaj de la compania de zbor de la care am cumpărat biletul... cu un formular semnat de cei din Austria. formular pentru carantină 10 zile la ajungerea in Austria. Am tot cautat despre chestia asta pe internet dar nu am gasit nimic.

| petruvb31 a răspuns (pentru cineva666):

Dacă autoritățile îți cer asta trebuie să stai acasă. Nu e mult 10 zile.