| Petruts a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Vreau sa merg in Serbia si ma intereseaza daca pot sa trec granita doar cu buletinul? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se poate trece cu Cartea de Identitate ( cu buletinul, nu) si doar daca ai 18 ani. Daca nu ai 18 ani trebuie sa fii insotit de un major si o procura notariala.

| Petruts explică (pentru Salontanul):

Merci! Da, cu cartea de identitate. Am intrebat pentru ca avand in vedere ceea ce se intampla in Europa in momentul de fata, atentate, etc, ar fi necesar pasaportul pentru a trece orice frontiera.

1 răspuns: