| Daniel34 a întrebat:

Buna seara.
Vreau sa-mi deschid si eu un card Skrill Mastercard, dar nu stiu sigur da a indeplinesc cerintele. Contul online este facut acum un an, date sunt corecte ( numele, adresa, nr de telefon ). Astazi am solicitat un card skrill mastercard, ea fiind acceptata foarte rapid. Urmatorul pas ar fi sa platesc comisionul in valoare de 10 euro ca sa-mi trimita cardul acasa. Insa imi pun cateva intrebari, eu am 16 ani, nu stiu daca este nevoie de 18 ani pentru a intra in posesia acestui card. Daca ma puteti lamuri si pe mine...

1 răspuns:
| vladst1 a răspuns:

In conditiile lor de pe site, normal nu esti eligibil pentru a avea un cont pe site.
Citez din termenii si conditiile lor :
"4.2. If you are an individual, you must be 18 years or older to use our services and by
opening a Skrill Account you declare that you are 18 years or older. This does not apply to
products for which we set a different age limit. We may require at any time that you provide
evidence of your age."
Link catre termeni si conditii : https://www.skrill.com/fileadmin/content/pdf/skrill_terms_en.pdf