| Thandi a întrebat:

vreau sa trimit un colet prin ramburs, nu am inteles inca cum se face dar voi intreba la posta, intrebarea e alta. pot trimite coletul fara a scrie adresa mea pe colet...ma intereseaza sa nu vada destinatarul de la cine le-a primit. banuiesc ca il scriu pe vreo fisa de la posta dar nu o va vedea aia la care ajunge pachetul nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se solicita sa scrii si adresa expeditorului pentru a sti cui sa-l returneze in cazul ca nu poate fi dat destinatarului, atat pe pachet, cat si pe mandat. Numai bine!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este obligatoriu și adresa ta pe colet, așa este legea.
Pa, pa.