| Ilie_Catacory_1979 a întrebat:

Buna sera am un nr de tel din Germania cartela Lebara format din 12 cifre (eu l-am copiat in timpul unei convorbiri telefonice de pe ambele cartele lebara Germania ) si inerc sa sun dar mi se inchide tel imi apare apel incheiat. Mentionez ca acum vreau sa sun de pe nr meu telekom Romania pe lebara Germani nr este 01516****436.Multumesc FUNDA

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dami nr tau sa vad daca te pot suna

| Apollo007 a răspuns:

Ai incercat sa bagi prefixul Germaniei in față? Eu pățeam chestia asta din cauza ca nu era formatul numărului corect. Spre exemplu in uk e +44 si se elimina 0-ul. Nu stiu cat e prefixul Germaniei dar cred ca nu scrii corect numărul. Si inca o chestie trebuie sa ai suficient credit daca e prepay. Poti sa incerci de pe un alt telefon sa suni pe numarul de lebara. Cel mai probabil e formatul gresit in care scrii numarul. Cauta care e prefixul Germaniei si incearca sa suni.

| Salontanul a răspuns (pentru Apollo007):

La o intrebare anteriaoara a spus ca a incercat cu prefix dar nu merge. Probabil e gresit numarul!

| Ioan_Si_Mada_Barsan_1985 a răspuns: